صفحه اصليفروشگاهفروشندگانبازاريابيدرج بنر ويژهاخبار و مقالات ايستگاه آگهيآگهي دهندگانتالار گفتمانتماس با مادرباره ما

 

چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟(قسمت هفتم ) 11681

چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟(قسمت هفتم )

کمال : اگر موفقیت کامل رو صد درصد در نظر بگیریم ، سهم مناسب ، قیمت مناسب و زمان بندی مناسب مجموعا 49% و روانشناسی معامله گری 51% وزن خواهند داشت در واقع فوت کوزه گری موفقیت در بازارهای مالی ، روانشناسی معامله گریه و هیچ کس در بازار های مالی صددرصد موفق نبوده حتی وارن بافت .
تا اینو گفت از تعجب چشام شد چهارتا و گفتم : وارن بافت اسطوره ی تمام بازار های مالیه ، هیچ کس نمی تونه حتی به گرد اون برسه ، اون تونسته با دست خالی به 100 میلیارد دلار ثروت برسه ، بعد شما می گید موفق کامل نبوده ؟
کمال : می دونستم تعجب می کنید ، وارن بافت فقط خودش می دونه که چه اشتباهاتی داشته که اگه نداشت به جای 100 میلیارد الان شاید 500 میلیارد سرمایه اش بود ، ما فقط می دونیم به صورت 100% موفق نبوده . به عبارت ساده باید معدل ما برای موفقیت از چهار آیتم کلیدی سهم مناسب ، قیمت مناسب ، زمانبندی مناسب و رفتار مناسب بالای 51% باشه و هرچی این عدد بزرگتر بشه مقدار موفقیت و سود ما بیشتر میشه وهیچ کس نمی تونه به موفقیت صددرصدی برسه .
کمال : برای داشتن رفتار مناسب همون طور که قبلا گفتم باید شناخت مناسبی مبتنی بر واقعیت بازار داشته باشیم و واقعیت بازار چیزی نیست جز بازی احتمالات که به صورت پیش بینی در تحلیل خودشو نشون میده ، حتی حتی رانت . در حالی که اکثرا به زبان می گن بله اینکه اظهر من الشمسه ما خودمونم می دونستیم ولی باز ته دلشون می رن رو فاز پیشگویی نه پیش بینی ، دانستن با باور داشتن فاصلش از زمین تا آسمونه در حالی که اکثرا فکر می کنن این دو یکیه .
گفتم : اگه ممکنه نگاهتون رو به بازار با گفتن مثال بیان کنید چون فرهنگ ما فرهنگ حکایت و ضرب المثله .
کمال : درست میگید برای همین من برای درک بهتر بازار معادل سازی کردم . بازار دریاست و ما ماهیگیر و نمادها ماهیان این دریا . آیا در ماهیگیری واقعی هر زمان ماهیگیر می تونه برای ماهی گیری به دریا بزنه ؟ جواب همه اینکه خوب معلومه که نه ، پس چرا همیشه می خوایم وقت و بی وقت خرید و فروش کنیم ؟ آیا در هر جای دریا میشه ماهی گیری کرد جواب همه اینه که نه ، پس چرا در هر صنعتی در هر زمان دنبال شکار می گردیم ؟ آیا هر ماهیگیری از پس هر نوع ماهی بر میاد ، جواب همه اینه که نه ، پس چرا فکر می کنیم هر سهمی رو می تونیم شکار کنیم و از پسش بر بیام ؟ حکایت ما حکایت ماهیگیر رمان پیرمرد و دریا اثر ارنست همینگویه
در اون داستان یه پیرمرد مقروض و آس و پاس هست که هر روز به امید یه صید عالی به دریا میزنه که زندگیشو سامان بده و بالاخره یک شب یه شاه ماهی صید میکنه و ماهی از بس که بزرگ بوده نمی تونه بیاره داخل قایق و می بندتش به کنار قایق و تا صبح کشون کشون پارو زنان میاره تا ساحل ولی از ماهی چیز زیادی جزء اسلکت نمونده بود چون در بین راه کوسه ها خورده بودنش .
کوسه ها در بازارهای مالی چیزی نیستند جزء حرص ، طمع ، ترس ، غره شدن ، یک دندگی ، لجبازی ، کنترلینگ و ...
ادامه دارد ...

تاریخ ثبت مقاله: 1397/2/25    تاریخ به روزرسانی مقاله: 1397/2/25
منبع: کانال تلگرام سالار
بازديد: 33
امتیاز: 0
نام کاربری نویسنده: chaampol

 

اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین   اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک   اشتراک گذاری این مطلب در تویتر   اشتراک گذاری این مطلب در کلوب   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک   اشتراک گذاری این مطلب در یاهو   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان   ارسال این مطلب به ایمیل دوستان


لطفا به متن فوق امتیاز دهید:


شما می توانید درباره مقاله فوق نظر دهید:


کلمات کلیدی: چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند؟ ، بازار سرمایه ، شرکت سرمایه گذاری ، بنیادی ، صورتهای مالی ، فارکس ، یافتن سهم مناسب که از طریق بنیادی ورق خونی و رانت واقعی بدست میاد

 

تيک وب ...

درج بنر تبليغاتي ...