صفحه اصليفروشگاهفروشندگانبازاريابيدرج بنر ويژهاخبار و مقالات ايستگاه آگهيآگهي دهندگانتالار گفتمانتماس با مادرباره ما

 

چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟ ( قسمت ششم) 11680

چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟ ( قسمت ششم)
هر چی سعی کردم یه وقت مصاحبه با آقا کمال بزارم موفق نمیشدم ، خلاصه آقا جمال پا در میونی کرد و قرار گذاشته شد . رفتم دفتر کار کمال در یک شرکت خصوصی ، نگو آقا کمال یکی از مدیران ارشد شرکت هستن . خلاصه سرتون رو درد نیارم ، اولش یخ کمال آب نمی شد و با کلی تکنیک نرم شد و شروع به صحبت کرد .
آقا کمال با برادرتون که مصاحبه می کردم گفت شما دوقلوی همسان هستید ولی به نظر شما یه ده سالی از آقا جمال کوچیکتر می زنید ؟
کمال : من و و برادرم اواخر دهه هفتاد تازه فارغ التحصیل شده بودیم و مدتی از وقتمون رومی رفتیم تالار حافظ ، بعدش هر دومون در یه کارگزاری استخدام شدیم ، همون سال اول فهمیدم شغل اول آدم بورس باشه خیلی استرس داره ، با اینکه هر دوی ما دوقلو هستیم من از کار کارگزاری اومدم بیرون و پس از چند سال کسب مهارت در کار جدیدم با همکاری چند نفر از دوستان این شرکت رو تاسیس کردیم . خدا رو شکر چرخ زندگیمون می چرخه ولی جمال در همون کارگزاری موند و به رویای ثروتمند شدن در بورس ادامه داد و در 15 سال گذشته این استرس بورس بوده که اون رو اینقد پیر کرده .
برام جالب بود یعنی بورس تا این حد استرس داره ، من خودم مدتی طولانی معامله گر بودم پس چرا استرس رو درک نکردم . نکنه برای ما که در بورس مستقیما فعالیم حکایت قورباغه در ظرف آب بر روی شعله اتفاق افتاده ؟ رو کردم به کمال و گفتم هر دوی شما که اکثر مواقع با هم خرید می کنید ، شما بیشتر سود می کنید و جوان موندید ولی آقا جمال با اینکه خبره این کاره و به نظر همه ی پارامترها برای موفقیت کامل موجوده مثل یافتن سهم مناسب – نقطه ی ورود مناسب – زمان ورود مناسب ولی باز با اینکه شغل اولتون بورس نیست ، در حالی که برادرتون در کارگزاری مشغول بکارن و شغل اولشونه ، باز شما بیشتر سود میکنید ؟! البته برادرتون گفتن شما به روانشناسی معامله گری مسلط هستید و این علت موفقیت شماست ، اگر براتون مقدوره برامون در مورد این مهارت و یا دانش توضیح بدید .
کمال : در این جهان دو چیز بیشتر وجود نداره ، واقعیت بیرون و ذهنیت درون . هر چقدر این دو به هم نزدیکتر باشه موفقیت و آرامش نزدیکتر وسهل تره . این یه قانون جهانیه ، فرقی نمی کنه موضوع چیه ، بورسه ، سیاسته ، طبابته ، فضانوردیه ... فقط باید برای موفقیت این قانون لحاظ و اجرا بشه . مهمترین گام من در موفقیت در بازارهای مالی نزدیک کردن ذهنم به واقعیت بیرون بود نه نزدیک کردن واقعیت ( یا تغییر دادن واقعیت ) به ذهنم .
رو کردم به کمال و گفتم : خیلی فلسفی و پیچیده صحبت می کنید ، اگه ممکنه یه مقدار موضوع رو ساده و ملموس تر بیان کنید تا ما هم استفاده کنیم .
کمال زد زیر خنده و گفت دوست دارید مثل بردارم صحبت کنم ، باشه و ادامه داد : به بیان ساده من به بورس بر اساس واقعیتهاش نگاه می کنم و بر اساس این نگاه عمل می کنم ، یعنی واقعا عملم بر اساس برداشتم از بورسه . بعضی ها در مورد بورس واقع بینانه صحبت می کنن ولی در عمل کاملا معکوس رفتار می کنن و عده ی بسیاری اصلا واقع بینانه نگاه نمی کنن که بخوان درست عمل کنن .
ادامه دارد...

تاریخ ثبت مقاله: 1397/2/25    تاریخ به روزرسانی مقاله: 1397/2/25
منبع: کانال تلگرام سالار
بازديد: 31
امتیاز: 0
نام کاربری نویسنده: chaampol

 

اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین   اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک   اشتراک گذاری این مطلب در تویتر   اشتراک گذاری این مطلب در کلوب   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک   اشتراک گذاری این مطلب در یاهو   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان   ارسال این مطلب به ایمیل دوستان


لطفا به متن فوق امتیاز دهید:


شما می توانید درباره مقاله فوق نظر دهید:


کلمات کلیدی: چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند؟ ، بازار سرمایه ، شرکت سرمایه گذاری ، بنیادی ، صورتهای مالی ، فارکس ، یافتن سهم مناسب که از طریق بنیادی ورق خونی و رانت واقعی بدست میاد

 

دروه غيرحضوري ساخت کسب و کار آنلاين ...

آموزش کاربردي خريد و فروش هوشمندانه در بورس ...