صفحه اصليفروشگاهفروشندگانبازاريابيدرج بنر ويژهاخبار و مقالات ايستگاه آگهيآگهي دهندگانتالار گفتمانتماس با مادرباره ما

 

چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟(قسمت چهارم) 11678

چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند ؟(قسمت چهارم)
آقا جمال دست شما درد نکنه یعنی میگید اینایی که جزو اساتید بنام بازار هستن استاد نیستن ؟
جمال : آقاشما گویا قصد خون ما کردی ، کاکو ؟ من فقط گفتم بر اساس تجربه تعداد استاد نماها نسبت به اساتید واقعی بازار بیشتره ، چون دیدم که میگم .
یه مدت سبدگردانی کارگزاری و مسئول مشاوره به سهامداران بودم . پس از مدتی کارمون گل کرد ، با اینکه در تمام مدت بدنبال گمنامی بودم ، عده ای از مشتریان کارگزاریهای دیگه هم میومدن برای مشاوره ، بعد پرتفوشون رو می دیدی حیرت می کردی ، ضررهاشون زیاد بود ، کل پرتفوشون آدم رو یاد درخت انار مینداخت که هیچ قاعده مشخصی رو نمی شد درش یافت ، می پرسیدم این سهم رو چه کسی گفته بخری ؟ میگفت استاد فلانی ! می گفتم اون یکی سهم رو کی گفته بخری ؟ می گفت استاد بهمانی . یه مشتری داشتم یه چند سالی با من کار می کرد ، در اون مدت اصلا استعدادی از خودش نشون نداد فقط در یه کار خبره بود ، سر و زبون داشت و فوق العاده زبون باز بود ، خلاصه گذشت و چند سال بعد فکر کنم 2 یا 3 سال بعد در جلسه ای که بجای مدیر عامل کارگزاری رفته بودم ، همون مشتری سابق رو دیدم ، وقتی عنوانش رو پشت تریبون گفتن ، خشکم زد . عنوان طرف مشاور امور سهام و بازار سرمایه مدیر بزرگترین سندیکای .... در کشور . از این دست مشاورها زیاده ، اما خوب ، در بینشون آدمای بسیار زبردست هم هست .
آقا جمال چند لحظه ای سکوت کرد و زیر لب بیتی رو زمزمه کرد ، نمی دونم از خودش بود یا از کسی چون آقا جمال دستی در شعر و غزل داشت ، برای اینکه حال و هوا عوض بشه گفتم ، خوب آقا جمال داشتی می گفتی اول سهم مناسب رو پیدا میکنیم بعد قیمت مناسب ورود رو پیدا می کنیم و بعدش همه چی حله ، و سود می کنیم دیگه ؟ که یه دفعه آقا جمال به خودش اومد و گفت چی ؟! کسب سود؟! و زد زیر خنده و بعدش ادامه داد :
تازه هنوز در میانه راهیم و به گردنه حیران ( جایی که واقع آدم رو حیران می کنه ) نرسیدیم این دوتا که گفتم اگه هر کسی وقت بزاره و دود چراغ بخوره اوسا میشه اما تازه اصل ماجرا مونده . گفتم مگه چیز دیگه ای هم هست ؟( چون می خواستم هرچه سریع تر برم سراغ آقا کمال ) و جمال ادامه داد :
اصل ماجرا زمان ورود به سهمه که اکثرا فکر می کنن زمان ورود همون نقطه وروده و اینجاست که اکثرا اشتباه می کنن البته علت اشتباهشون هم اینه که خیلی وقتا نقطه ورود با زمان ورود با هم تلاقی میکنه و همه فکر می کنن نقطه ی ورود با زمان ورود همیشه یکیه
پرسیدم مگه غیر از اینه ؟ اکثر تحلیلگرا وقتی نقطه ورود رو می گن زمان ورود رو هم همون نقطه اعلام می کنن .
جمال : دقیقا یکی از علل ضرر دادن ، همینه . زمان ورود رو فقط تکنیکال نمی گه ، بیشتر وقتا زمان ورود از روانشناسی بازار استخراج میشه .
تازه داشت دوزاریم می افتاد چرا اون سه تا مشتری که سواد چندانی نداشتن خوب سود می کردن ، یادم اومد که برای مدت طولانی یه سهمی بین 220 تا 240 تومن ، فکرکنم برای چند ماه در نوسان بود و درست زمانی سوپر مارکت دار شروع به خرید کرد که بعد از چند روز سهم هم از زون مذکور خارج و در عرض چند هفته به 380 رسید .
ادامه دارد ...

تاریخ ثبت مقاله: 1397/2/23    تاریخ به روزرسانی مقاله: 1397/2/23
منبع: کانال تلگرام سالار
بازديد: 37
امتیاز: 0
نام کاربری نویسنده: chaampol

 

اشتراک گذاری این مطلب در لینکدین   اشتراک گذاری این مطلب در فیس بوک   اشتراک گذاری این مطلب در تویتر   اشتراک گذاری این مطلب در کلوب   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل بوک مارک   اشتراک گذاری این مطلب در یاهو   اشتراک گذاری این مطلب در گوگل پلاس وان   ارسال این مطلب به ایمیل دوستان


لطفا به متن فوق امتیاز دهید:


شما می توانید درباره مقاله فوق نظر دهید:


کلمات کلیدی: چرا عده ی اندکی در بورس موفق و تعداد بیشتری ناموفق هستند؟ ، بازار سرمایه ، شرکت سرمایه گذاری ، مسئول مشاوره به سهامداران ، سبدگردانی کارگزاری ، بنیادی ، صورتهای مالی ، فارکس ، کارگزاری ،

 

آموزش بازاريابي اينترنتي ...

بازاريابي با اينستاگرام ...